Křest

I v naší farnosti máme radost z každého křtu - malého dítěte i dospělého člověka. Na přijetí svátosti křtu je třeba se dobře připravit. Uvažujete-li o křtu v naší farnosti, prosím, kontaktujte P. Staška (viz Kontakty) s předstihem před plánovaným termínem křtu.

Křest dětí

Před křtem malého dítěte je nutná příprava rodičů, aby věděli, co křest znamená a k čemu je zavazuje. Máte-li zájem o křest Vašeho dítěte, kontaktujte P. Staška (viz Kontakty).

Křest dospělých

Křest dospělého vyžaduje dlouhodobou přípravu (cca 2 roky). V úterý od 19.00 h probíhají setkání s přípravou dospělých na křest – katechumenát. Setkání vede P. Stašek s týmem. Zájemci nechť se hlásí u P. Staška osobně nebo telefonem nebo mailem (viz Kontakty).

časté dotazy ohledně křtu
časté dotazy ohledně křtu dětí
průvodce udílením svátosti křtu
* podklady pro výběr křestního jména - způsob volby jména, "Světci k nám hovoří..." nebo iEncyklopedie.cz