Boží talkshow

Boží talkshow

V Boží talkshow vystoupí boží hosté

 

V lhoteckém kostele se rozbíhá Boží talkshow. Přátelské besedy s lidmi, kteří mají něco zajímavého za sebou i před sebou. Jednou měsíčně si budou organizátoři zvát na Lhotku hosty z nejrůznějších prostředí a budou se jich ptát na jejich život, práci, i víru. Přijde například muž oceněný cenou Magnesia Litera, státní zástupkyně, i televizní reportérka.

Na první Boží talkshow, která se uskuteční v úterý 19. září od 19:30, dorazí Martin Rychlík. Novinář, etnolog a akademik, který ví o lidech hodně. Díky tomu, že se věnuje zkoumání lidských zvyků, může návštěvníkům besedy přiblížit třeba to, jak různě se lidé na planetě zdraví, v co věří, jaké mají pohřební rituály nebo proč se nevypráví příběhy do konce.

Martin Rychlík, vítěz ceny Magnesia litera v kategorii publicistika za knihu Dějiny lidí, má na svém kontě také veleúspěšné odborné knihy věnované tetování a úpravě vlasů. Přijít si ho může poslechnout kdokoliv, kdo má chuť potkat se zajímavou osobností a třeba se i na něco zeptat. Ptát se můžete buď přímo na místě nebo otázky poslat dopředu na e-mail: [email protected].

 

Našimi hosty budou

Úterý 19. 9. od 19:30 hodin: Martin Rychlík - novinář, etnolog a akademik (moderuje Šárka Loukotová)
Středa 11. 10. od 19:00 hodin: Lea Surovcová - reportérka České televize (moderuje Šárka Loukotová)
Středa 8. 11. od 19:00 hodin: Lenka Bradáčová - vrchní státní zástupkyně (moderuje Martin Shabu)